Tyszanie lepsi od warszawiaków! Serdecznie dziękujemy!

Już wiemy, że w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy Tychów oddali 11 550 głosów przez internet to o 4 184  głosów więcej niż w roku ubiegłym! Już za to serdecznie dziękujemy!

A to na razie tylko dane z głosowania elektronicznego. Oficjalne wyniki i pełną frekwencję (łącznie z głosami oddanymi listownie i w punktach stacjonarnych, których również jest kilka tysięcy) poznamy do 5 października. Porównując wstępnie liczbę oddanych głosów w ramach tyskiego budżetu partycypacyjnego z wynikami uzyskanymi w innych miastach cieszy nas bardzo, że tyska frekwencja rośnie z roku na rok (np. w Warszawie w roku 2018 r. frekwencja w budżecie partycypacyjnym była niższa o 20 proc. w stosunku do roku ubiegłego). Jesteśmy w pełni świadomi, że Tychy rozwijają się dzięki aktywnym mieszkańcom, którzy ożywiają i integrują lokalne społeczności. Efekty pomysłów tyszan widać w całym mieście. Dzięki nim powstały m.in. nowe siłownie plenerowe, place zabaw, parkingi, chodniki czy nowe nasadzenia zieleni. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tyskiego budżetu partycypacyjnego, a w szczególności tym, które poświeciły swój prywatny czas i złożyły wnioski o realizację zadań potrzebnych na naszych osiedlach.

 

Tyszanie lepsi od warszawiaków! Serdecznie dziękujemy!

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X