W Tychach mieszka wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi!

W Tychach mieszka wielu kreatywnych i zaangażowanych młodych ludzi!

 W Tychach mieszka wielu kreatywnych i zaangażowanych w życie naszego miasta młodych ludzi.  Taki wniosek nasuwa się  po debacie pn. "Młode Tychy", która odbyła się czwartego lipca w tyskim Urzędzie Miasta. W ramach spotkania uczniowie, nauczyciele oraz dyrektorzy tyskich szkół ponadpodstawowych dyskutowali nad założeniami pilotażowego  Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego,  który ruszy w Tychach we wrześniu.

Młodzież dzieliła się również swoimi pomysłami dotyczącymi promocji budżetu partycypacyjnego w szkołach. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że o partycypacji w szkole chętniej podyskutują z liderami społecznymi  niż urzędnikami, że warto promować budżet w mediach społecznościowych  filmem promocyjnym, stworzyć mural czy zorganizować ciekawą lekcje wychowania obywatelskiego pokazującą na czym polega zarządzanie miastem. Spotkanie poprowadziła p. Daria Szczepańska - prezes TTBS oraz p. Krystyna Rumieniuch - Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia. Wszystkim uczestnikom debaty serdecznie dziękujemy!!!

Powyżej galeria zdjęć.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa - wejdź.

X